I Ogólnopolskie Seminarium Naukowe „Uczenie maszynowe w ekonomii i finansach” - UMEF 2021

Zaproszenie

Szanowni Państwo,

Katedra Zastosowań Informatyki i Matematyki w Ekonomii Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu organizuje w tym roku I Ogólnopolskie Seminarium Naukowe „Uczenie maszynowe w ekonomii i finansach” - UMEF 2021.

Seminarium odbędzie się we wtorek 7 września 2021 roku w ramach XVII Konferencji „Dynamiczne Modele Ekonometryczne”, która od wielu lat cieszy się uznaniem w środowisku naukowym. Będzie ono poświęcone zagadnieniom z zakresu metod i zastosowań uczenia maszynowego w naukach ekonomicznych oraz tematom pokrewnym, związanym z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i zautomatyzowanej eksploracji danych. Tematyka ta stanowi dynamicznie rozwijający się obszar zarówno w zakresie metod, jak i zastosowań. Mamy poczucie, że istnieje duże zapotrzebowanie na stworzenie forum wymiany wiedzy w tym zakresie.

Do udziału w Seminarium zamierzamy zaprosić nie tylko środowisko naukowe, ale również praktyków i przedstawicieli świata biznesu. Wierzymy, że taka formuła umożliwi efektywną wymianę wiedzy nie tylko o charakterze teoretycznym i metodologicznym, ale również aplikacyjnym.

Przewidujemy zaproponowanie zainteresowanym osobom możliwości opublikowania swojego referatu w formie wieloautorskiej monografii w Wydawnictwie UMK (wydawnictwo I poziomu – 100 pkt.).

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju i działaniami podejmowanymi w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 tegoroczne Seminarium odbędzie się w formie telekonferencji (MS Teams). Uczestnictwo w nim jest bezpłatne.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w pierwszej edycji Seminarium!

Witold Orzeszko

Konferencja w Toruniu